تبلیغات
سمپاد کرمان - مورچه ها قویترین موجودات روی زمین::

قالب وبلاگ

هاست لینوكس

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وب سایت و قالب وبلاگ

طراحی وب

شارژ ایرانسل

فال حافظ

نظر یادتون نره

جمعه 26 اسفند 1390
ن : آسمون آبی نظرات ()

مورچه ها قویترین موجودات روی زمین::



مورچه ها در سراسر دنیا وجود دارند و تعدادشان نیز بسیار زیاد است، در عین حال زندگی مورچه ها سرشار از فلسفه است. در این مقاله چند نمونه از دلایل این امر را مرور می کنیم ، زیرا بسیار قابل تامل است.

می توانیم از زندگی آن ها بیاموزیم: هرگز ناامید نشویم ، محتاط باشیم ،  با آرزو مانوس شویم ، تمام توانمان را برای موفقیت بکار گیریم ، قدر نعمت های خدا را بدانیم ، صرفه جو باشیم ، از کنار هم بودن لذت ببریم ، با هم آینده را بسازیم ، از تنهایی گریزان باشیم و منافع جمع را بر منافع خودمان ترجیح دهیم.

 

مورچه ها در زندگی خود : 

 

1) بسیار پرتلاش اند.

 

2) راه های گوناگونی را جستجو می کنند.

 

3) از مانع عبور می کنند: هر اندازه بزرگ یا خطرناک باشد.

 

4) اگر عبور از مانع ممکن نباشد ، مانع را دور می زنند.

۵) تا به هدف شان نرسند ، دست از راه رفتن برنمی دارند. حتی در سر بالائی ها،بیافتند ، برمی خیزند و دوباره ادامه می دهند و بیشتر سعی و تلاش می کنند.

 

6) با احتیاط هستند.

 

7) اتحاد دارند و هیچ کدام تنها با دشمنان نمی جنگند.

 

8) زندگی دسته جمعی دارند و هیچ مورچه ای تنها زندگی نمی کند.

 

9) با هم و در کنار هم و با تقسیم کاری شگفت انگیزی زندگی می کنند.

 

10) روح صرفه جویی دارند. آنها هیچ وقت تمام آذوقه زمستانی خود را نمی خورند و همواره در لانه خود غذای چند سال آینده را آماده دارند. با این روش، در زمستان سرد و سخت، غذای کافی دارند.

 

11) عاشق آفتاب  هستند. در زمستان، هنگامی که هوا آفتابی می شود ، آنان بی درنگ از لانه گرم خود بیرون می آیند.

 

12) در اثر ممارست آنقدر ورزیده شده اند که می گویند : « مورچه » ها قوی ترین موجودات روی زمین هستند ، زیراکه چندین برابر وزن خود را می توانند از روی زمین بلند کند.

 

بله ، انسان ها از مورچه های کوچک نیز می توانند فلسفه زندگی را بیاموزند! مورچه ها با عمل خود به ما نشان می دهند که هرگز ناامید نشویم ، محتاط باشیم ،  با آرزو مانوس شویم ، تمام توانمان را برای موفقیت بکار گیریم ، قدر نعمت های خدا را بدانیم ، صرفه جو باشیم ، از کنار هم بودن لذت ببریم ، با هم آینده را بسازیم ، از تنهایی گریزان باشیم و منافع جمع را بر منافع خودمان ترجیح دهیم.

 

منبع : بر گرفته از روزنامه ی ابتکار